Blog Spaanstalige Wereld

Meer weten over de Spaanse scholen of op zoek naar leuke reis- en studietips? In ons blog vind je interviews met taalscholen, reisverhalen en interessante weetjes over de Spaanse taal.


Spaans leren in de Picos de Europa

Terras van Peak Me Languages

Ana Rodríguez García is oprichter van taalschool Peak Me, gevestigd in het Noord-Spaanse gebergte Picos de Europa. We hebben het over hun thuisbasis Panes, de avontuurlijke activiteiten van Peak Me en bovenal over het wonderschone Picos de Europa. 

Peak Me is gevestigd in misschien wel het allermooiste stukje van Spanje. Kun je onze Nederlandse lezers vertellen over het dorpje Panes en haar omgeving?

'Panes is een klein dorpje perfect gelegen om je vakantie door te brengen. Het beschikt over alle voorzieningen die je nodig hebt. Winkels, een postkantoor, banken met geldautomaten, een gezondheidscentrum, een apotheek, bars en een restaurant. Panes geldt als een toegangspoort tot het Nationaal Park Picos de Europa en de fraaie kustlijn van Cantabrië en Asturië en als centrum voor tal van outdoorsporten.

Wat voor taalstudenten ontvangen jullie zoal?  

Spaanse les bij taalschool Peak Me

'Veel van onze studenten zijn tussen de vijftig en zestig en Engelstalig. De meeste van onze cursisten zijn individuele reizigers, maar we ontvangen ook steeds meer koppels, net als jonge studenten. Onze cursisten komen uit alle geledingen van de maatschappij en hebben uiteenlopende niveaus Spaans hoewel de meesten aan het begin van hun leerproces staan.' 

Van outdoor in de Picos tot yoga, genoeg te beleven bij Peak Me, maar wat is jullie populairste activiteit?

'Onze populairste activiteit is zonder twijfel Walk & Talk. Deze intensieve cursus Spaans combineren we met wandelingen in de Picos de Europa. Met kust-, rivier- en bergpaden kun je tal van wandelingen ondernemen bij ons. We hebben ook het geluk dat we ons aan de Camino de Santiago en de Camino Lebaniego bevinden, twee geliefde peligrimroutes. Panes is dankzij haar ligging buitengewoon geschikt om outdoorsporten te beoefenen: canyoning, via ferrata, bergbeklimmen, caving, white water rafting, surfen of SUP, het is hier allemaal mogelijk!

'Onze populairste activiteit is Walk & Talk, een intensieve cursus Spaans die gecombineerd wordt met wandelingen in de Picos de Europa’

Verder zijn we bevoorrecht dat we in onze school beschikken over een een professionele danser, expert in Yoga & Pilates. Al deze activiteiten kun je bij ons combineren met cursussen Spaans. Ook vogelaars zijn bij ons aan het juiste adres. Een aantal organisaties verzorgen speciale routes voor het spotten van volgels die variëren van een paar uur tot een dagvullend programma.' 

Als insider van de Picos de Europa heb je ongetwijfeld tips voor onze lezers? 

'Ik zal je er een paar vertellen...maar je moet toch echt bij ons langskomen voor alle inside tips! Naast verbluffende landschappen en weilanden is het Picos de Europa gebied bezaaid met verscheidene grotten. Enkele van de grootste grotsystemen in Spanje en Europa vind je bij ons... maar er is nog meer! Niet veel mensen weten dat dit gebied al 40.000 jaar bewoond wordt en dat er unieke prehistorische rotschilderingen bewaard zijn gebleven. Panes kent z'n eigen Cueva La Loja, maar er zijn nog verschillende andere grotten in de omgeving die bezocht kunnen worden. 

'Niet veel mensen weten dat dit gebied al 40.000 jaar bewoond wordt en dat er unieke prehistorische rotschilderingen bewaard zijn gebleven'

Een andere rariteit om naar uit te kijken is de zogenaamde 'Indianos-architectuur'. De link met Zuid-Amerika is vandaag de dag nog steeds levend hier. Dat heeft te maken met gefortuneerde immigranten die in 19e en de 20e eeuw terugkeerden naar hun dorpen en grote huizen. Zij ontwikkelden moderne en eclectische stijlen met een latino twist die beslist de moeite waard zijn om te bekijken. Als je hierin geïnteresseerd bezoek dan ook het Immigratie Museum.' 

Is er tenslotte nog iets wat je tegen onze Nederlandse lezers zou willen zeggen?

Omgeving Panes in omgeving Picos de Europa

'We zijn bekend met Nederlandse bezoekers in het gebied. De meesten reizen met auto's en kampeerspullen en strijken neer op een van de mooie kampeerplekken in de omgeving van ons dorp. Ze spreken meestal geen Spaans en dat is jammer, want ze missen daarom een hoop! Wat kennis van het Spaans zal een andere en nog spannender reiservaring opleveren! Als je bij ons langs komt zul je nog meer gaan genieten in Spanje en andere Spaanstalige landen... Aangezien er in ons dorp nauwelijks iets anders gesproken wordt dan Spaans, is er volop gelegenheid om Spaans te oefenen! We hopen dat dit je het allerlaatste zetje zullen geven. Niet alleen om Spaans te leren maar ook om nog meer van de Spaanse cultuur en in het bijzonder dit gebied te weten te komen. Als je in de gelegenheid bent, kies dan voor de minder drukker maanden. Je zult dan nog meer genieten van al het moois van de Picos de Europa en het is ook nog eens duurzaam voor de omgeving!' 
Blog items

Rubrieken

Over Spaanstalige Wereld

Copyright 2004-2020 Spaanstalige Wereld
Disclaimer - Privacy verklaring