Blog Spaanstalige Wereld

Meer weten over de Spaanse scholen of op zoek naar leuke reis- en studietips? In ons blog vind je interviews met taalscholen, reisverhalen en interessante weetjes over de Spaanse taal.


Local Dreamers: hart voor Ecuador

Stichting Local Dreamers Local is een stichting die zich inzet voor ontwikkelingswerk in Ecuador. Wij spreken met Aldert Schriemer, mede-oprichter en projectcoördinator van Local Dreamers. Hij vertelt ons meer over het ontstaan van de organisatie, de charme van Ecuador, de uiteenlopende vrijwilligersprojecten en hoe de vrijwilligers samen werken aan ‘een wereld waar mensen blij van worden’.

 
 
Twee Friese jongens zetten een stichting op in Ecuador, dat is natuurlijk erg bijzonder. Hoe en wanneer zijn jullie in Ecuador terecht gekomen?
 
'In 2007-2008 streek Jesse voor een studiejaar neer in hoofdstad Quito, en ik zocht hem vervolgens op tijdens een vakantie. Het resultaat was een aantal onvergetelijke weken en een band voor het leven.  cuador is in Nederland nog relatief onbekend, maar dat is eigenlijk onbegrijpelijk. Het land heeft werkelijk alles. Van natuurschoon tot lekker eten. Van vriendelijke mensen tot culturele highlights. Bovendien is het in de hoofdstad Quito altijd lente, omdat je midden op de evenaar zit. Het is er dus heerlijk wonen. Ondanks deze weelde is er ook nog genoeg werk te verzetten. Meer dan de helft van de bevolking leeft onder de armoedegrens en de verschillen tussen arm en rijk zijn erg groot. Best bizar, in het noorden van de hoofdstad Quito kun je door immense warenhuizen lopen terwijl een uurtje verderop kinderen tussen het vuilnis naar bruikbare spullen lopen te zoeken. We kwamen met het wilde idee om zelf een stichting op te zetten en hebben de daad bij het woord gevoegd. Met Local Dreamers proberen we op kleine schaal de arme bevolking te ondersteunen. We bieden mogelijkheden om de locals hun talent te laten ontplooien en proberen deuren die normaal voor hen gesloten blijven, te openen.'
 
Wat doet Local Dreamers nou precies en wat willen jullie daarmee bereiken?
 
'Local Dreamers werkt samen met Ecuadoraanse organisaties, die we financieel en met vrijwilligers ondersteunen. De projecten die onze partners aanbieden variëren van het werken in een ziekenhuis tot het begeleiden van straatkinderen, van het opzetten van kleine ondernemingen tot het doen van milieukundig onderzoek. Gemene deler is het werken aan een wereld waar mensen blij van worden. Hierbij zetten onze vrijwilligers en stagiairs hun kennis, talenten, energie en ervaring in om de dromen van Ecuadoranen te verwezenlijken. Maar andersom leren onze vrijwilligers en stagiairs ook veel van de mensen die ze helpen en maken ze een grote persoonlijke ontwikkeling door. Hier hechten we veel waarde aan.'
 
Wat kunnen vrijwilligers die een tijd in Ecuador willen doorbrengen verwachten van Local Dreamers? 

'Een toptijd! Je steekt namelijk niet alleen je handen uit je mouwen, je leert ook Ecuador, een land dat verschrikkelijk veel te bieden heeft, van binnen en buiten kennen. Vanuit hoofdstad Quito, waar we je een cursus Spaans aanbieden en je in een lokaal gastgezin of in ons vrijwilligershuis verblijft, reis je binnen een paar uur naar de Ecuadoraanse Amazone, costa, Andes of zelfs de Galapagoseilanden. We laten je in korte tijd kennismaken met de enorme veelzijdigheid van het kleinste Andesland. Daarnaast leer je een rats aan nieuwe mensen kennen, draai je mee in uitdagende vrijwilligersprojecten verspreid over het land of bieden we je een unieke stageplek aan. Kortom, je hebt de tijd van de leven en keert als een ander persoon weer terug naar Nederland.'

Meer weten of misschien wel meewerken aan Local Dreamers? Bekijk dan hun website of Facebookpagina
Blog items

Rubrieken

Over Spaanstalige Wereld

Copyright 2004-2020 Spaanstalige Wereld
Disclaimer - Privacy verklaring